Meslek Tanıtım Günleri 
Balev | Bornova Anadolu Lisesi

Meslek Tanıtım Günleri 

Meslek seçimi, tüm hayatınıza yön verecek çok önemli bir karardır. Bu seçimi yaparken kendi beceri ve eğilimlerinizi iyi değerlendirmeniz ve seçtiğiniz mesleğin özelliklerini iyi tanımanız gerekir. BALEV olarak tercih döneminde üniversite adaylarına meslekler ve iş alanları konusunda bilgi vermek amacıyla Meslek Tanıtım Günleri düzenliyor, bu çerçevede farklı meslekler ve iş alanları tanıtılmasını sağlayarak öğrencilerimize kılavuz oluyoruz.

Meslek tanıtım sayesinde derslerde kazandırmaya çalışılan teorik bilgileri ve yetenekleri hangi sektörde, hangi kurumlarda, hangi meslekte kullanacaklarını bilmelerini, kurumları tanıyarak kararlarını kendilerinin vermelerini sağlamayı, doğru hedefler belirleyerek, kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını hedefliyoruz. Öğrencileri, başarı öykülerine sahip kişilerle buluşturarak, kendilerine örnek alabilecekleri başarılı modeller belirlemelerini ve bu yolda bilinçli çalışma zemini oluşturmalarını sağlıyoruz.

Bornova Anadolu Lisesinde 1992 yılından bu yana düzenlenen 'Meslek Tanıtım Günleri' 20-21 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi. 2004 dönemi mezunumuz Görkem Teneler'in 'Yenilenebilir Enerji' ; 1991 dönemi mezunumuz Murat Özemre'nin 'Yazılım Mühendisliği' konulu keyifli söyleşileri öğrencilerimizden büyük ilgi gördü.