Yönetim Kurulumuzdan Merhaba

Yönetim Kurulumuzdan Merhaba

BAL Camiası’nın Çok Değerli Mensupları, Ablalarımız, Ağabeylerimiz ve Sevgili Kardeşlerimiz,

Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV)  2017/2019 Yönetim Kurulu’ndan hepinize merhaba.

Bu yıl Mart ayında yapılan genel kurulda seçilen yönetim kurulumuz yoğun bir gündem ile çalışmalarına başlamıştır. Gündelik işlerimiz yanında yürüttüğümüz projeler içinde bir tanesi öncelik kazanmış bulunuyor, BALEV VERİTABANI PROJESİ.

Haziran ayında diplomalarını alan ve yeni ufuklara yelken açan 2017 mezunlarımıza aramıza hoş geldiniz diyoruz. 2017 Mezunları ile birlikte “ Yolu BAL’dan Geçenlerin” sayısı yaklaşık 18.000’e ulaşmış bulunuyor. Balev Veritabanı Projesi’nin hedefi bu 18.000 kişiye tek tek dokunmak ve tüm BAL Ailesi’nin birbirinden haberdar olmasını sağlamaktır. Bu bakımdan bu mesajı size gönderebildiğimiz için çok sevinçli bir o kadar da heyecanlıyız. Heyecanlıyız çünkü Balev Veritabanı Projesi’nin ilk uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Bu mesajı bir tür pilot uygulama olarak kabul edebiliriz.

Bu mesajla aylar süren çalışmalar sonucunda iletişim bilgilerine ulaştığımız bir bölüm BAL’lı ile ilk defa temas kuruyor olacağız. Alacağımız sonuç çalışmalarımızı daha ileriye götürmeye yardımcı olacaktır.

Bu ortamda sizlere yönetim kurulumuzun çalışmaları yanında okulumuzdan ve mezunlarımızdan haberler vereceğiz. İşte ilk haberler; okulumuza bu öğretim yılında yeni bir müdür atanmıştır.

Matematik bölümü mezunu, genç ve azimli bir yönetici olan yeni müdürümüz Oğuzhan Acar’ın bu yıldan başlayarak önümüzdeki yıllarda okulumuzun akademik başarısını artırmasını bekliyoruz.

Bir başka haber ise; okulumuzu kazanma başarısını gösteren ancak ailesi İzmir dışında olup bu nedenle barınma sorunu yaşayan öğrenci kardeşlerimizin bu ihtiyacının giderilmesi amacıyla okulumuza çok yakın bir mesafede 105 erkek ve 95 kız olmak üzere  toplam 200 kapasiteli bir öğrenci pansiyonu okulumuza tahsis edilmiş bulunmaktadır. Okulumuzun yönetiminde bu öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacak olan pansiyon okul yıllarını yatılı olarak yaşayanlarımız için muhtemelen nostaljik duygular çağrıştıracaktır. Okulumuza ve öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun diyoruz.

Diğer bir haberimiz de bu yıl mezun olan kardeşlerimizin üniversite yerleştirmelerinde elde etmiş oldukları sonuçlar hakkında;  İTÜ 24, ODTÜ 22, DEÜ 21, Bilkent 19, İYTE 19, EÜ 15, İzmir Ekonomi 13, İstanbul Üniversitesi 9, Hacettepe 8, Sabancı 8, Boğaziçi 8, Bahçeşehir 7, Yaşar 7 olmak üzere 271 kardeşimiz muhtelif üniversitelere yerleşmiş bulunmaktadır. Yerleştikleri bölüm bazında hazırlanan listenin web sitemize de konulmasını sağlamaya çalışacağız.

Bir sonraki buluşmamızda, sizlere Burs Kulübümüzün çalışmalarından, Okul Kütüphanemizden, BAL Tiyatro Topluluğundan, BAL Fotoğraf Kulübü’nden, dünyanın dört bir tarafına dağılmış BAL’lıların bulundukları ülkelerde elde ettikleri başarı öykülerinden bahsetmek istiyoruz. Elbette sizlerden gelecek istekler, öneriler ve eleştiriler bizim yolumuzu aydınlatacak ve çalışma arzumuzu teşvik edecektir.

Zaman ayırıp bu mesajımızı okuduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz, sizlerden gelecek geri dönüşlerin bizi sevindireceğini ve bize yol göstereceğini bir kez daha hatırlatırken hepinize selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz.

 

Saygılarımla,

 

M.İsmet Demirağ

BALEV Yönetim Kurulu Başkanı